Jedzenie na dowóz
576 000 796

Darmowa dostawa w promieniu 3 km....

Sprawdź dokąd dowozimy

Ranch Blog

Bitcoin pizza za 10 000 bitcoinów – dziś warte 20 milionów dolarów

Pizza
Bitcoin pizza za 10 000 bitcoinów –  dziś warte 20 milionów dolarów

Wiedzieliście że istnieje coś takiego jak Bitcoin Pizza Day?  22 maja 2010 r. Programista kupił dwie pizze, używając 10 000 jednostek mało znanej cyfrowej waluty o nazwie bitcoin.

Dzisiaj 10 000 bitcoinów ma wartość ponad 20 milionów dolarów.

Wartość bitcoina rośnie w tempie odrzutowym. Jego cena rośnie do góry, a każdy bitcoin ma wartość 2 128 USD – nieco wyższy był jego rekordowy poziom 2185 USD osiągnięty w poprzedni poniedziałek rano.

Zaledwie rok temu był to zaledwie 443 USD, po tym, jak spadł z tego, co było pod koniec 2013 roku postrzegane jako oszałamiające maksima w wysokości około 1100 USD. Od tego czasu rozpoczął oszałamiający wzrost.

bitcoin pizza

„Japończycy załapali bakcyla Bitcoin przez co ujawniono nieefektywność na różnych rynkach”, powiedział założyciel CryptoCompare, Charles Hayter, w e-mailowym komentarzu. „Irracjonalny entuzjazm powstaje, gdy Japończycy zabijają się nawzajem, aby wejść na rynek bitcoinów i podnieść ceny na rynkach międzynarodowych.”

Cyfrowa waluta przeszła długą drogę od 2010 roku, kiedy zakup dwóch pizz Papy Johna przez Laszlo Hanyecza od innego z entuzjastów bitcoinów jest uważany za pierwszą transakcję bitcoinową w rzeczywistym świecie.

Opublikował post na forum Bitcoin Talk 22 maja 2010 r (bitcoin pizza day), Pisząc:

„Zapłacę 10,000 bitcoinów za pizzę … może nawet za 2 duże, aby resztki zostawić na następny dzień, lubię zostawiać resztki pizzy, żeby je później dojadać. Możecie zrobić pizze samodzielnie lub zamówić ją gdzieś. Chodzi mi o to, że chcę ją zamówić w zamian za Bitcoiny bez konieczności składania szczegółowego zamówienia, coś jak zamawianie śniadania w hotelu – przynoszą Ci coś do jedzenia i jesteś szczęśliwy.

„Lubię takie rzeczy, jak cebula, papryka, kiełbasa, pieczarki, pomidory, pepperoni, itp. Tylko standardowe dania, bez dziwacznych rybek itp. Lubię również tradycujne pizze z serem, które mogą być tańsze w przygotowaniu lub zdobyciu.

„Jeśli jesteś zainteresowany, daj mi znać, a się dogadamy”.

Dziesięć tysięcy monet było wówczas warte około 40 USD. Brytyjski użytkownik zgodził się kupić dla niego pizzę, a nawet wtedy kupujący miał z tego dobrą ofertę: osoba ta zapłaciła tylko 25 dolarów za dwie pizze.

Data jest oznaczana co roku przez użytkowników Bitcoin jako „Bitcoin Pizza Day”.

Obecnie 10 000 bitcoinów daje około 20,5 miliona USD.

W naszym Ranch Burger & Pizza nie ma możliwości płacenia bitcoinem ( jeszcze 😉).  Natomiast zachęcamy do zamawiania i korzystania z wszelkich innych form które udostępniamy (gotówka, karta lub płatności online.)  

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *