Jedzenie na dowóz
576 000 796

Darmowa dostawa w promieniu 3 km....

Sprawdź dokąd dowozimy

Ranch Blog

Najbardziej serowa pizza na świecie

Pizza
Najbardziej serowa pizza na świecie

Najbardziej serowa pizza na świecie osoby, które miały okazję jej spróbować, mówią że każdy kawałek tej serowej pizzy smakuje zupełnie inaczej. 🍕

Restauracja w Berlinie stworzyła najbardziej serową pizzę na świecie, na którą składa się imponująca liczba 111 różnych rodzajów sera. Przepyszne danie zostało upieczone przez amerykańskiego szefa kuchni w berlińskiej włoskiej restauracji Vadoli Pizzeria w Niemczech w zeszłym tygodniu.

Naładowana solidną porcją sera czyli 288.6 gramami, pizza zdobyła tytuł „największej liczby gatunków sera na pizzy” i została wpisana do Księgi Rekordów Guinessa.

Będzie zrozumiałe, jeśli pomyślisz, że ta super serowa pizza ta musi być o wiele większa niż standardowa aby pomieścić te wszystkie sery, jednak w rzeczywistości była ona większa tylko o kilka centymetrów.

Szef kuchni uzyskał to dzięki skrupulatnym ważeniu każdego gatunku sera, tak aby jego dawka nie przekroczyła 2.6 grama.

Według Księgi Rekordów Guinessa gotowa serowa pizza zawierała m.in takie gatunki sera jak: mozzarella, emmentaler, czerwony Leicestershire, Comte, Raclette De Chevre. 😍

Po części w której jurorzy oceniali pizze, została ona podzielona na 9 kawałków i podana gościom.

Jeden ze smakoszy opisał jej smak jako „chrupki i serowy” oraz powidział, że każdy z jej kawałków smakował zupełnie inaczej.

Poprzez ten rekord poszerzamy granice oraz wnosimy różnorodność pizzy na wyższy poziom pokazując czym  pizza może się stać.

Zapraszamy do Ranch Burger & Pizza w Lublinie na serową pizze i nie tylko. W ofercie również soczyste burgery,  naturalna mrożona herbata, lemoniada czy propozycje dla dzieci.   

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *