Jedzenie na dowóz
576 000 796

Darmowa dostawa w promieniu 3 km....

Sprawdź dokąd dowozimy

Ranch Blog

Pizza zjedzona na lunch podnosi efektywność w pracy.

Pizza
Pizza zjedzona na lunch podnosi efektywność w pracy.

Świetne wiadomości dla miłośników pizzy na lunch. 🍕

Nie będzie to zaskoczeniem, że darmowe jedzenie dla pracowników w ciężki poniedziałkowy dzień jest doskonałą motywacją do działania i podniesie wśród nich animusz.

Według badań jest bardzo prawdopodobne, że jedzenie podnosi wydajność oczywiście mówimy o jedzeniu w godzinach lunchu.

Nie znaczy to, że każde darmowe żarcie sprawi, że pracownicy będą pracować ciężej. Kluczem do sukcesu jest, według naukowców jest darmowa pizza – w rzeczy samej. 🍕😀

W badaniu przeprowadzonym przez psychologa Dana Ariely’ego w ramach jego książki, Payoff: Ukryta Logika, która opisuje nasze motywacje, okazało się, że rozdawanie pizzy w pracy na lunch było bardziej efektywną techniką zachęty dla pracowników biurowych niż premia gotówkowa.

Przeprowadzono badanie w fabryce półprzewodników w firmie Intel w Izraelu. Ariely wysłał pracownikom jeden z trzech komunikatów na początku tygodnia roboczego, aby przekonać się, który z nich zmotywuje ich najbardziej do wykonania pracy.

Pierwszy zaoferował im premię gotówkową o wartości 30 USD, drugi mówił o pochwale szefa, a trzeci obiecał kupon na bezpłatną pizzę na lunch.

lunch pizza

Już po jednym dniu pizza na lunch okazała się najbardziej motywującą wiadomością, dzięki której poziom wydajności wzrósł o 6,7% w porównaniu z grupą kontrolną, która nie otrzymała żadnych wiadomości.

Pochwały okazały się prawie tak samo motywujące, zwiększając wydajność o 6,6 procent.

Co ciekawe, premia gotówkowa zmotywowała pracowników do zaledwie 4,9 procent. W rzeczywistości po dwóch dniach ci, którzy otrzymali ofertę pieniężną, byli o 13,2% mniej wydajni w biurze. Pod koniec tygodnia Ariely zwrócił uwagę, że poziom wydajności spadł w tej grupie o 6,5%.

Ponieważ wydajność w ciągu tygodnia spadła, okazało się, że pochwały są nieznacznie bardziej motywujące niż darmowa pizza.

Więc następnym razem, gdy chcesz zainspirować kogoś w swoim życiu do cięższej pracy, bez względu na to, czy jesteś pracownikiem, czy po prostu letargicznym przyjacielem, spróbuj zamienić pieniądze na pizzę i pochwały. 🍕😀

Pamiętaj jednak, że dodatki pozostają kwestią sporną – dla niektórych osób myśl o zestawieniu ananasa z szynką to za wiele do zniesienia – może więc lepiej zachować prostotę z tradycyjną margheritą (badanie nie wyjaśniło, czy niektóre dodatki na lunch były bardziej motywujące niż inne).

Ranch Burger & Pizza Lublin – zapraszamy na lunch na soczyste burgery i pyszną pizzę na wynos jak i na miejscu.  W ofercie posiadamy również DANIE DNIA idealne na lunch (oczywiście poza pizza 😛) sprawdź na naszym facebooku lub zadzwoń tel. 576-000-796. .

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *