Jedzenie na dowóz
576 000 796

Darmowa dostawa w promieniu 3 km....

Sprawdź dokąd dowozimy

Ranch Blog

Burger wegetariański – powody dla których warto go wybrać

Burgery
Burger wegetariański – powody dla których warto go wybrać

Był czas, kiedy wegetariański burger był uważany za opcję zarezerwowaną dla wegetarian lub osób, które były w trakcie odchudzania. Dziś jednak burger wegetariański jest popularnym wyborem dla każdego, kto chce dokonywać zdrowszych wyborów w swojej diecie. Jeśli lubisz smak i aromat soczystego burgera z wołowiny, możesz rozważyć przejście na wegetariańskiego burgera. Oto kilka powodów, dla których powinieneś dokonać zmiany.

1. Burger wegetariański jest niskotłuszczowy i niskokaloryczny

Jeśli próbujesz stracić na wadze, ale nie chcesz drastycznie zmienić diety, burger wegetariański stanowi idealny dodatek do codziennego menu. Kotlety hamburgerów Veggie mają niską zawartość tłuszczów nasyconych, co czyni je doskonałym pożywieniem dietetycznym. Standardowy kotlet z chudej wołowiny zawiera około 10 gramów tłuszczu, podczas gdy przeciętny z warzywami wegańskimi ma tylko około trzech gramów tłuszczu. Jednak nie wszystkie hamburgery wegetariańskie mają niską zawartość tłuszczu, więc upewnij się, że czytasz etykiety. Niektóre hamburgery wegetariańskie sprawiają jedynie pozory takich o niskiej zawartości tłuszczu, ale w rzeczywistości zawierają więcej tłuszczu niż zwykłe hamburgery wołowe. Wiele hamburgerów wegetariańskich zawiera również mniej kalorii niż burgery wołowe. Niektóre burgery wegetariańskie zawierają zaledwie 70 kalorii, w porównaniu do przeciętnego burgera wołowego, który może przekroczyć 200 kalorii na porcję.

2. Zawierają mniej konserwantów lub nie ma ich tam w ogóle

Konserwanty są dodatkami, które zwykle można znaleźć w przetworzonej żywności. Środki konserwujące dodaje się w celu przedłużenia ich trwałości. Może to być korzystne dla producentów żywności, ale mogą mieć zły wpływ na twoje zdrowie. Środki konserwujące, takie jak w hamburgerach mięsnych, zawierają azotany sodu, które mogą prowadzić do chorób zagrażających życiu, takich jak rak mózgu lub białaczka czego nie musisz sie obawiać jedząc burger wegetariański.

3. Bogate są w błonnik

Burgery Veggie nie tylko pomagają utrzymać wagę i zapobiegają infekcjom bakteryjnym, ale mogą również pomóc w zapobieganiu poważnym chorobom, takim jak rak okrężnicy. To dlatego, że burger wegetariański zawiera dużą ilość błonnika. To włókno jest nie tylko dobre dla jelita grubego, ale także korzystne dla twojego serca. Czerwone mięso, takie jak wołowina, może być przyczyną raka okrężnicy.

3. Burgery wegetariańskie pomagają w zapobieganiu chorobie

Niektóre burger wegetariańskie mogą korzystnie wpływać na Twoje zdrowie, pomagając w zapobieganiu chorobom. Na przykład, soja (która jest zwykle składnikiem wegetariańskich hamburgerów) zawiera fitochemikalia, które pomagają obniżyć poziom cholesterolu LDL w twoim ciele, zwany także „złym” cholesterolem. Ten cholesterol może zatkać tętnice i zablokować przepływ krwi, powodując choroby serca lub zawał serca. Soja w hamburgerach wegetariańskich może również pomóc w uniknięciu osteoporozy i innych chorób kości, pomagając kościom zatrzymać wapń. Jedną z wad jedzenia hamburgerów wegetariańskich jest to, że niektóre z nich mogą zawierać duże ilości sodu. Dlatego zaleca się przeczytanie etykiety żywieniowej, aby upewnić się, że burger nie zawiera więcej sodu niż to, co jest zdrowe. Możesz również sprawdzić składniki, aby upewnić się, że nie jesteś uczulony na żaden z nich.

Jeśli naszła cie ochota na spróbowanie burgera wegetariańskiego zapraszamy do Ranch Burgera.   Znajdujemy się w Lublinie w dzielnicy Sławin.  Posiadamy w naszej ofercie burgery wegetariańskie  jak i tradycyjne.  Na dowóz i na miejscu. 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *