Jedzenie na dowóz
576 000 796

Darmowa dostawa w promieniu 3 km....

Sprawdź dokąd dowozimy

Ranch Blog

Włoski szef kuchni zdradza, prawidłowy sposób na jedzenie pizzy … czy robisz to źle?

Pizza
Włoski szef kuchni zdradza, prawidłowy sposób na jedzenie pizzy … czy robisz to źle?

Myślisz sobie: „Czy dopuszczalne jest jedzenie pizzy rękami, czy jednak powinienem być „grzeczny ” i do jedzenia używać noża i widelca?

Cóż, według jednego włoskiego szefa kuchni, nie są to właściwe sposoby na jedzenie pizzy.

Stefano Cirene, właściciel restauracji Verace Pizzera w Sydney, która zdobyła nagrodę dla najlepszej pizzy Australii w Mistrzostwach Świata w Pizie 2017 we Włoszech, ujawnia, że istnieje precyzyjna metoda na jedzenie pizzy, która zapewnia, że twoje dodatki nie odpadają.

Twierdzi, że włoski klasyk powinien BYĆ SKŁADANY w kształt portfela, tak jak kiedyś podawano go na ulicach Neapolu.

Stefano powiedział australijskiemu Daily Telegraph: „To było jedzenie uliczne służyło do jedzenia w drodze, prawie jak kanapka lub portafoglio (czyli portfel). Właściciel restauracji Stefano Cirene twierdzi, że pizza prawidłowo powinna być złożona w kształt portfela”

Zasadniczo trzeba uszczypnąć krawędź pizzy, lewa i prawa strona powinna ze zetknąć – ważne że pizza musi być miękka – taka jest zasada pizzy Napoletana – nigdy nie może być zbyt chrupiąca.”

Mówiąc prosto, złóż swoją pizzę na pół raz a potem drugi i taki o to sposób na jedzenie pizzy jest tym prawidłowym.

Uniemożliwia on twojemu serowi, pomidorowi i pozostałym składnikom uciec z twojej pizzy  na stół, podłogę czy tależ. Co często się zdarza, gdy próbujesz podnieść kawałek do ust.

A wam jak odpowiada jedzenie pizzy w ten sposób? 🍕🤔  

Jeśli narobiliśmy wam ochoty na spróbowanie, zapraszamy w I połowie lipca do Ranch Burger & Pizza w Lublinie gdzie będziecie mogli wybrać dowolny sposób na jedzenie pizzy  😉 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *